Żelazko – jak czyścić

Po dłuższym korzystaniu z żelazka, jego stopa brudzi się. Czasem zdarzy się nam przypalić żelazko, kładąc je na czym, do czego się przyklei. Poniżej znajdziecie kilka rad, które pomogą Wam z zabrudzeniami.Gdy spód żelazka jest brudny najlepiej wyczyścić go szmatką maczaną w occie, a następnie w soli.Jeśli boimy się, że porysujemy stopę żelazka, podgrzejmy wodę z octem i solą, do całkowitego jej rozpuszczenia.

Użyjmy do tego celu:

– pół szklanki octu,
– 2-3 łyżki soli.

Inny sposób to rozsypanie soli na kartce i „wyprasowanie” jej. Drobinki soli powinny poradzić sobie z brudem na żelazku. Wiem z doświadczenia, że metoda ta nie jest zbyt skuteczna, a dodatkowo może porysować nam stopę żelazka.
 • Anonymous

  a jeśli z żelazka aż taka zardzewiała woda wyleciała? co wtedy?

 • K.

  Trzeba przeczyścić generator pary. Często na żelazkach jest funkcja czyszczenia – proszę z niej skorzystać. By żelazko się nie psuło i taka zardzewiała woda nie wylatywała z niego najlepiej do prasowania używać wody przegotowanej lub destylowanej.

 • do żelazka omyłkowo wlałam słodką wodę przez co żelazko ma cały brudny spód i dodatkowo brudzi ubrania mimo że woda została wylana, jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem ??:((

 • Anonymous

  Witam,moja niania załatwiła mi żelazko nie na żarty. Probowałam w/w sposobów ale na takie zabrudzenie są nie skuteczne, błagam o pomoc. Mam stację parową i nie stać mnie na "wyrzucanie" takich sprzetów.

 • Ja mam problem z teflonowym żelazkiem- Czym je wyczyścić?

 • Anonymous

  a jak nic nie działa z w/w porad

 • Anonymous

  Wyprasowałem sól na gazecie .I myłem szmatką zamoczoną w occie .Trochę pomogło ale nie całkiem.

 • Magdalena

  Ja mam inny sposób, skuteczny, ale nieekologiczny i trochę niebezpieczny. Na szmatkę lub ręcznik papierowy nakładam trochę żelu albo pianki do golenia. Żelazko czyszczę NA GORĄCO, szmatka musi być gruba żeby się nie poparzyć. Wszystko schodzi.

  • Nie znałam, kiedyś wypróbuję 🙂

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.