Wycieczka do Czech

W planach mieliśmy dłuższy wyjazd, ale ze względu na to, że jestem w ciąży, skróciliśmy go do paru dni i pojechaliśmy do Wisły, która znajduje się niecałe 1,5h od naszego domu. Na zwiedzanie Wisły przeznaczyliśmy jeden dzień, a pozostałe wypełnione były wycieczkami do Czech.

Pierwszego dnia pojechaliśmy do Cieszyna. Najpierw zwiedziliśmy polską stronę i weszliśmy na Wieżę Piastowską, z której widać całą panoramę miasta.

 

 

Obok wieży znajduje się Rotunda św. Mikołaja, do której otrzymaliśmy klucze i zwiedziliśmy jej wnętrze.

 

 

Dotarliśmy do dzielnicy Cieszyna zwaną „Cieszyńską Wenecją”. Bardzo urokliwe miejsce, które znajduje się nad kanałem Olzy.

 

 

Na rynku w Cieszynie wypiliśmy kawę, zjedliśmy ciasto i zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić z resztą dnia.

 

Postanowiliśmy wybrać się do Ostrawy.

W Ostrawie znajduje się większości znane Zoo, ale do niego wybierzemy się z naszą córką za parę lat.

Zaparkowaliśmy pod centrum handlowym i udaliśmy się na spacer.

 

 

Następnego dnia wybraliśmy się do Opawy, która oddalona jest od Wisły o ok. 120 km, czyli jakieś 2h drogi. Najpierw zwiedziliśmy rynek.

 

 

Przeszliśmy się pobliskimi uliczkami i udaliśmy się na obiad. Tym razem miał to być typowy czeski obiad, o którym wcześniej nie czytałam i nie wiedziałam czego się spodziewać.

 

 

Mąż wybrał svičková na smetaně, brusinky, knedlik, a ja otrzymałam ziemniaki i kawałek suchego mięsa. Knedliki mnie nie przekonały. To był chyba pierwszy i ostatni raz, kiedy wybraliśmy się na typowo czeskie jedzenie 🙂

Ostatnim punktem zwiedzania był zamek Hradec nad Moravicí w Opawie. Jest to miejsce, które szczególnie Wam polecam. Ze względu na to, że nie mam już tyle sił i nie dałam rady zwiedzić całej okolicy to uważam, że warto tam jechać i jest duża szansa, że wrócimy tam z mężem za jakiś czas.

 

wycieczka do czech

wycieczka do czech

wycieczka do czech

 

Czechy są na tyle blisko, że warto wybrać się tam na weekend. Jest dużo miejsc, które będą atrakcją dla dzieci, a jeśli lubicie spacery w nowych miejscach to weźcie pod uwagę wyjazd do naszych sąsiadów. Dodatkowym plusem są niskie ceny. Kiedy u nas w kawiarni zapłacimy za 2 kawy i deser 50-60 zł, to tam nie wydamy więcej niż 30 zł. Warto również zaopatrzyć się  w piwa dla mężczyzn oraz słodycze, które są tam niezwykle tanie.

Nasz wyjazd uważam za bardzo udany. Fakt, że po każdym tak intensywnym dniu zasypiałam już o godz. 21, ale było warto. Dodatkowo dopisała nam pogoda. Przez cały weekend było ponad 20 stopni.

A Wy byliście już w Czechach? Może zwiedziliście inne miejsca, które byście mi polecili na kolejną wycieczkę.

9 odpowiedzi na “Wycieczka do Czech”

 1. Gender Gosposia napisał(a):

  Czechy … zawsze wspominam ciepło. Nic nie przebije knedli. 🙂 Gastronomią i ceny są o 180 stopni w porównaniu z tym co jest po Polskiej stronie. 🙁 Jeśli masz power i zamiłowanie do specerów polecam włóczykija po bramie ostrawskiej. Z przejściem na Czeską stronę. 🙂

 2. Gender Gosposia napisał(a):

  Czechy … zawsze wspominam ciepło. Nic nie przebije knedli. 🙂 Gastronomią i ceny są o 180 stopni w porównaniu z tym co jest po Polskiej stronie. 🙁 Jeśli masz power i zamiłowanie do specerów polecam włóczykija po bramie ostrawskiej. Z przejściem na Czeską stronę. 🙂

 3. Anula napisał(a):

  POLECAM po rozwiązaniu i podrośnięciu dzidziusia skalne miasto adrspach.

 4. Anula napisał(a):

  POLECAM po rozwiązaniu i podrośnięciu dzidziusia skalne miasto adrspach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.