Pyszne naleśniki z jogurtu greckiego

Odkąd zdjęcie moich naleśników pojawiło się na instagramie, dostaję od Was dużo pytań o przepis. O naleśnikach z jogurtu greckiego dowiedziałam się od teściowej, potem znalazłam przepis w internecie, lekko zmodyfikowałam ilości produktu i od tej pory na stałe zagościły w naszym domu. Uwielbia je nasza córka, mój mąż no i oczywiście ja.

Czasem jemy je na śniadanie, a gdy nie mamy ochoty na danie mięsne, robimy je na obiad. Wolę je od tradycyjnych naleśników, te są grubsze, puszyste i bardzo dobre.

Do przygotowania placuszków potrzebne są 3 podstawowe składniki:

  • duży jogurt grecki
  • jajko
  • mąka (mała szklanka)

 

Wszystkie składniki mieszamy do momentu uzyskania jednolitej masy. Masa będzie gęsta, będzie się znacznie różniła od ciasta na naleśniki.

Ja robię małe placki i grube. Nabieram stołową łyżką i smażę na patelni.

To z czym podacie naleśniki/placuszki z jogurtu greckiego to już zależy od Was. Można wykorzystać świeże owoce, dżemy, a nawet ser biały jeśli ktoś lubi. Z takiej ilości składników wyszło mi ok. 12 małych placków.

 

pyszne naleśniki z jogurtu greckiego

 

Jeśli chodzi o mąkę to możecie wykorzystać każdą. Ja czasem robię ze zwykłej pszennej, a czasem z pełnoziarnistej lub orkiszowej i są tak samo pyszne.

Jeśli nie wiesz co zrobić na śniadanie to mam nadzieję, że wykorzystać mój przepis 🙂

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.