Pudełko wspomnień

Mam w domu album, który moja mama zaczęła wypełniać jak byłam mała. Dowiedziałam się z niego, że gdybym była chłopcem, to rodzice dali by mi na imię Krzysztof, a na drugie Kamil 🙂 Niestety album nie jest wypełniony do końca. Jestem sentymentalna, z chęcią poczytałabym o swoich pierwszych krokach, ząbkach itp. Widocznie mama nie miała zbyt dużo czasu i determinacji, by wypełnić cały album.

Postanowiłam, że dla swojej córki przygotuję m.in. pudełko wspomnień, które wręczę jej w odpowiednim czasie, gdy będzie starsza. Jest dziewczyną, kiedyś będzie dorosłą kobietą i mam nadzieję, że sprawię jej tym wiele radości.

Gdy zaszłam w ciążę wypełniałam Dziennik Ciąży, o którym pisałam TUTAJWklejałam tam zdjęcia USG, opisywałam to co czuję. Zresztą dziennik naprowadzał mnie i sugerował, co mam do niego wpisać.

 

 

Gdy urodziła się Ania postanowiłam zbierać różne pamiątki, związane z jej dzieciństwem, i trzymać je w specjalnym pudełku. Mam dwa pudełka, które kupiłam dopiero niedawno. Długo szukałam tego idealnego 🙂

W jednym z nich znajduje się miejsce na pierwsze zęby, pierwszy smoczek, buciki itp. Minusem jest to, że wszystko jest po angielsku. Pudełka kupiłam w TK Maxx.

 

pudełko wspomnień dla dziecka

pudełko wspomnień dla dziecka

pudełko wspomnień dla dziecka

pudełko wspomnień dla dziecka

 

Drugie pudełko to mała skrzynia, z takim samym motywem jak powyższe. Trzymam tam karteczkę ze szpitala, certyfikaty badania słuchu, gazetę z okresu narodzin Ani, albumy ze zdjęciami, mój album z sesji ciążowej i wiele innych, a to dopiero początek.

 

pudełko wspomnień dla dziecka

 

W Dzienniku Ciąży znajdują się również informacje z początkowego okresu życia Ani. Niestety byłam tak zmęczona po porodzie, że nie zdecydowałam się na pisanie pamiętnika od pierwszych chwil. Jakiś czas temu, podczas rozmowy z koleżanka, namówiła mnie do tego bym zaczęła pisać pamiętnik właśnie teraz. Udało mi się odtworzyć wydarzenia od 6 miesiąca życia Ani i tak do dnia dzisiejszego zamieszczam w nim najważniejsze chwile. Jest ich ostatnio bardzo dużo: raczkowanie, siadanie, wstawanie, kolejne ząbki itp. Piszę też o naszych wycieczkach, wspólnych wyjazdach z dziadkami.

Nie kupiłam specjalnego notesu, w stylu Dziennika Ciąży. Wystarczył mi zwykły notes kupiony również w TK Maxx. Oprócz najważniejszych chwil z życia Ani staram się pisać o tym, co dzieje się w naszym kraju oraz na świecie, piszę ceny np. ostatnio kupiliśmy spacerówkę i napisałam ile kosztowała. Za jakiś czas porównamy ceny rzeczy w sklepach. To właśnie koleżanka podpowiedziała mi co pisać w takim pamiętniku. Oczywiście piszę o wielu innych rzeczach, które według mnie mogą być ciekawe dla Ani.

 

pudełko wspomnień dla dziecka

pudełko wspomnień dla dziecka

pudełko wspomnień dla dziecka

 

Co warto zbierać w pudełku wspomnień?

 1. Opaskę ze szpitala
 2. Karteczkę z łóżeczka szpitalnego
 3. Pierwszą malutką czapeczkę, buciki, śpioszki
 4. Albumy ze zdjęciami
 5. Kartki z życzeniami z okazji narodzin dziecka
 6. Pamiątki z Chrztu
 7. Dziennik Ciąży
 8. Gazetę kupioną w dniu narodzin dziecka
 9. Pierwsze zęby
 10. Pępek dziecka
 11. Pierwszy kosmyk włosów
 12. Odrysowane rączki i nóżki
 13. Jeśli nie odrysowane to odbite w masie solnej lub gipsowej
 14. Słoik z pierwszego posiłku
 15. Opakowanie pierwszych chrupek
 16. Łyżeczkę do jedzenia
 17. Pierwszą szczoteczkę do zębów
 18. Pierwsze gryzaki, zabawki dziecka
 19. Najmniejszą pieluszkę
 20. Wyniki badań dziecka
 21. Pierwsze rysunki

 

Zobaczcie co  jeszcze znalazłam w Internecie, co pomoże nam przechować wspomnienia:

Przechowywanie zębów mlecznych dziecka

Do przechowywania zębów mogą służyć dodatkowe pudełka:

pudelko_na_zeby_1

źródło

pudelko_na_zeby_2

źródło

 

Pamiątki z mleka Mamy

Co powiecie na tworzoną ręcznie biżuterię sentymentalną z mleka mam, utrwalająca wspomnienie okresu karmienia piersią? Ciekawy pomysł, dzięki któremu można stworzyć ładną biżuterię, która będzie pamiątką dla córki. Przeraża mnie tylko cena.

 

bizuteria_z_mleka_mamy_1

źródło

A Wy tworzycie takie pudełka wspomnień swoich dzieci?

Jeśli macie inne pomysły, co można w nim przechowywać to napiszcie w komentarzach, chętnie poczytam i może skorzystam z porad.

pudełko wspomnień dla dziecka

10 odpowiedzi na “Pudełko wspomnień”

 1. kosmal napisał(a):

  Śliczne pudełko, dosłownie idealne na przechowywanie w nich artefaktów z życia. Pamiętam, jak ja po latach znalazłam stare zabawki – aż się przypomniało to, co uciekło z pamięci, a było ciekawe.

 2. hesca napisał(a):

  Przechowywanie zębów, zużytych szczoteczek czy pudełek po płatkach wydaje mi się co najmniej dziwne… Ale ogólnie pomysł z pudełkiem wspomnień bardzo ciekawy, idealny dla takich sentymentalnych osób jak ja.

 3. Kinga napisał(a):

  Każdy przechowuje to co chce 🙂 Ja np. wyrzuciłam pępek Ani, bo to dla mnie jest dziwne, a moja mama ma moje i siostry do dnia dzisiejszego. Co byśmy nie trzymali w takim pudełku to warto je zrobi dla naszych dzieci 🙂

 4. Kinga napisał(a):

  Ja za dużo nie mam takich rzeczy z dzieciństwa, ale np. w weekend mama pokazywała mi moje rysunki z dzieciństwa 🙂 Cudowna pamiątka 🙂

 5. Dajemy Rade napisał(a):

  Pudełko wspomnień jest fajną rzeczą także później. Zbieranie np. biletów do kina, wejściówek do muzeów, klasowych zdjęć i wszelkich pamiątek z czasów szkolnych i studiów może być niesamowitą pamiątką.

 6. The27ola . napisał(a):

  Ja napisałam życzenia na 18 urodziny w dniu, w którym według lekarza miałam urodzić synka 🙂

 7. Natalia napisał(a):

  Czy byłyby te pudełka jeszcze w tkmaxxie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.