Podstawowy zestaw przyborów do sprzątania

Tematy na blogu w dużej mierze dotyczą sprzątania, ale nigdy jeszcze nie zrobiłam dla Was listy podstawowych przyborów, które każda Perfekcyjna Pani w Domu powinna posiadać.
Lista jest krótka, ale po kilku latach samodzielnego prowadzenia domu, wybrałam te, które są mi niezbędne i myślę, że Wam również.

1. Odkurzacz

W każdym domu powinien znaleźć się odkurzacz. Dla mnie, przy wyborze tego idealnego,  ważne było to, był miał dobry filtr Hepa, długi kabel i regulację mocy.
2. Miotła
Od wielu lat jestem miłośniczką produktów Viledy. Są bardzo dobrej jakości. Miotłę, którą każdy powinien w domu mieć, również jest z  tej firmy. Moja ma już 5 lat i ciągle jest w super stanie. Uważam, że należy wydać parę złoty więcej i mieć w domu porządne przybory do sprzątania.
3. Zmiotka
Szufelkę ze zmiotką również posiadam z Viledy, ale ten produkt nie musi być z najwyższej półki. Służy do zbierania na szybko np. wysypanego cukru.

4. Wiadro
Najlepiej jak w domu posiadamy dwa wiadra. Jednego używamy do płukania brudnej szmaty, a w drugim mamy czystą wodę z płynem.
5. Mop
Aby szybko umyć podłogę, należy mieć w domu mop. Półtora roku temu otrzymałam do testowania mop obrotowy i używam go do dnia dzisiejszego. Jestem z niego bardzo zadowolona, ale marzy mi się mop płaski, obrotowy tej samej firmy, bym mogła myć nim panele podłogowe.

Jest to podstawowa lista urządzeń, które pewnością znajdują się w każdym domu.

Inne, drobniejsze przybory, które pomagają nam w sprzątaniu to:

6. Rękawice gumowe
W sklepie znajdziemy różne rodzaje rękawic. Dzięki jednej z czytelniczek kupiłam jednorazowe rękawice (100 sztuk) w Lidlu, które są bardzo trwałe i można ich używać kilkukrotnie. Posiadam również rękawice Viledy (niebieskie), które mają przyjemny rumiankowy zapach. Rękawice mają chronić nasze dłonie m.in. przed wysuszeniem i szkodliwym działaniem środków do mycia. Rękawic używam też do sprzątania sierści psa.
7. Ścierki
– do podłogi,
– do mycia okien np. Multiściereczka
– kilka ściereczek z mikrofibry (do kurzu, przecierania toalety, stołu i blatu kuchennego itp)
8. Gąbki
Gąbek używam do mycia wanny, umywalki  i czasem do toalety. .
7. Szczotka do zębów
Bardzo pomocna przy czyszczeniu fug, trudno dostępnych miejsc np. przy myciu zmywarki. Używam jej do mycia szczelin pomiędzy zlewem/umywalką a baterią. Wokół odpływu w umywalce i zlewie znajdują się niewielkie rowki, gdzie lubi zbierać się brud, a gąbką nie jestem w stanie go zebrać.
8. Sciagaczka wody
Przydatna do mycia okien. Powinna znaleźć się również pod prysznicem. Po każdej kąpieli warto zebrać wodę z szyby, zapobiegnie to tworzeniu się smug i łatwiej będzie nam utrzymać czyste szyby kabiny.
9. Ręczniki papierowe
Używane zamiast szmatek. Po użyciu po prostu wyrzucamy je do kosza.
10. Pędzelek
Czasem przydaję się do wymiatania brudu z trudno dostępnych miejsc. Ostatnio sprawdził się przy czyszczeniu klawiatury.
Chyba o niczym nie zapomniałam, a może jednak coś pominęłam. Piszcie w komentarzach.

Jedna odpowiedź do “Podstawowy zestaw przyborów do sprzątania”

  1. Perfekcyjna w domu napisał(a):

    […] nad umywalką. By doczyścić te miejsca używamy szczoteczki do zębów. Tutaj znajdziesz są podstawowe przybory do sprzątania, które powinien każdy mieć w domu. Do zlikwidowania kamienia, który osiadł wokół baterii […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.