Pamiętajmy o usuwaniu kamienia z czajnika

Oprócz czynności, które wpisujemy do naszego harmonogramu sprzątania, są inne, drobniejsze, o których również  powinniśmy pamiętać. Jedną z nich jest usuwanie kamienia z czajnika.
pamiętajmy o usuwaniu kamienia z czajnika

Jak to robić, pisałam przy okazji testowania środków czystości niemieckiej firmy – TUTAJ.

pamiętajmy o usuwaniu kamienia z czajnika

Środki te są ekologiczne i  zawierają kwasek cytrynowy. Polecam je, bo nadal sama  ich używam,  jednak zachęcam Was do zakupu niżej wymienionych produktów, które pomogą Wam w walce z kamieniem.

OCET

 
Najtańsza i bardzo skuteczna metoda na pozbycie się kamienia.Wlewamy odrobinę octu to czajnika lub mieszamy  go z wodą w proporcjach np. szklanka octu i pół szklanki wody. Odczekujemy parę godzin lub całą noc. Następnie wylewamy wodę z kamieniem i zagotowujemy wodę w czajnik kilka razy, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

KWASEK CYTRYNOWY

 
Najlepiej kupić go w ekologicznych sklepach- 1 kg kosztuje 16 zł, a zdarzają się i promocje i wtedy kupimy kwasek cytrynowy za 11 zł/kg.
Wystarczy dwie łyżeczki i odrobina wody. Wodę należy zagotować, odczekać kilkanaście minut i czajnik jest już czysty.
Niektóre książki podają, że do usunięcia kamienia można użyć coca-coli lub obierek z ziemniaków, jednak bardziej preferuję dwie powyższe metody.
Środki ze sklepu już mi się kończą i zamówiłam 1 kg kwasku cytrynowego. Starczy na dłużej, a  metoda jest znacznie tańsza. 1 saszetka ze sklepu to koszt 2-3 zł, koszt niewielki, ale w skali roku taniej jest kupić 1 kg produktu.
Sprawdźcie czy jak wygląda Wasz czajnik i czy nie trzeba go wyczyścić.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.