Myjka do okien: Karcher czy Leifheit

Tak jak informowałam na Facebooku, post ten nie jest sponsorowany. Jest odpowiedzią na Wasze prośby i pytania o myjki.

Czyścik akumulatorowy Karcher posiadam już dokładnie dwa lata. Opis urządzenia możecie przeczytać w poprzednim wpisie -> TUTAJ.

Odkurzacz do okien Leifheit mam od niedawna. Używam go od miesiąca i jestem już Wam w stanie powiedzieć dużo na temat obu produktów.

WYMIAR, WAGA

Myjki różnią się wielkością. Karcher jest wyższy, bardziej smukły. Nie ważyłam ich na wadze, ale trzymając je w ręce stwierdzam, że  nie różnią się gabarytem. Lepiej natomiast trzyma się w ręce myjkę Karcher, ale to ja widzę różnicę, bo mam oba sprzęty. Jest to moim zdaniem drobiazg, który nie ma wpływu na opinię.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

Długość powierzchni ssącej obu myjek jest taka sama i wynosi 28 cm.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

WYPOSAŻENIE

W zestawie, który otrzymałam od Leifheit znalazła się tylko myjka + zasilacz. W wersji, która była do wygrania w konkursie, oprócz myjki i zasilacza, znalazł się również drążek.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

Zestaw Karcher WV 50 zawiera w swoim zestawie myjkę + zasilacz oraz myjkę ze spryskiwaczem.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

O cenach i różnych opcjach, a nawet nowościach wśród myjek przeczytacie na końcu testu.

MYCIE OKIEN

Mycie okien zaczęłam standardowo od umycia ich myjką z płynem, który sama wcześniej przygotowałam : ocet + woda+ płyn do mycia naczyń. W poprzednim wpisie pisałam Wam o Różnych sposobach na mycie okien. Zajrzyjcie, są tam opisane różne płyny, które możecie przygotować  w domu.

Mycie okien można również wykonać myjką, która jest dołączona do Karchera, nie potrzebujemy wtedy żadnego innego sprzętu. Myjka ze spryskiwaczem Karcher to urządzenie dwa w jednym – rozpylamy płyn i tym samym urządzeniem myjemy szybę.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

Następnie zabrałam się za testowanie myjek, które za zadanie mają zebrać cały brud z wodą.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Okno, jak widzicie na zdjęciu poniżej,  jest dużo wyższe niż ja. Mimo że mam 174 cm wzrostu, musiałam stanąć na palcach, by użyć obu sprzętów.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Czytajcie dalej, za chwilę zdradzę, czy któryś sprzęt ułatwi nam pracę na tyle, że nie trzeba będzie wołać wyższego męża i brać krzesła lub drabiny 🙂

Wyzwaniem podczas testów było też umycie okna, które u nas w domu znajduje się nad schodami. Nikt do niego nie sięga.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tak się Wam szczerze  przyznam, że ostatni raz okno było myte może z rok albo nawet dwa lata temu. Właśnie z uwagi na wysokość. Mamy kupioną specjalną drabinę, ale rozkładanie jej trwa bardzo długo. Umycie okna stojąc na krześle jest niebezpieczne, dlatego właśnie nie myliśmy go wcale, aż do teraz…

Odkurzacz do okien Leifhet jest skonstruowany w taki sposób, że można użyć do niego drążek. Jest on dołączony w zestawie lub kupuje się go osobno. Jeśli macie mopa z tej firmy, to drążek użyjecie również do myjki.

Chciałam dodatkowo zobaczyć, czy użycie drążka z miotły innej firmy jest możliwe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Drążek innej firmy pasuje, jeśli weźmiemy pod uwagę średnicę, ale niezbyt dobrze się trzyma i grozi to upuszczeniem sprzętu. Jeśli jednak potrzebujemy przedłużyć sobie zasięg myjki tylko o 10 cm, to śmiało możemy użyć drążka od miotły.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aby spokojnie móc myć okna, użyjmy jednak oryginalnego drążka firmy Leifheit.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W tym momencie, nie musiałam już stawać na palcach i bez problemu zebrałam brud z okna.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Czy poradził sobie z oknem, które mamy nad schodami? Bez problemu. Oczywiście najpierw musiałam okno umyć płynem i specjalną myjką. Powiem Wam, że również pochodzi z firmy Leifheit i dzięki drążkowi mogłam sięgnąć tak wysoko.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

To jest właśnie przewaga odkurzacza do okien Leifheit nad Karcherem. Możliwość użycia drążka i mycie okien na wysokościach i nie tylko. Bo jak mamy mniej niż 170 cm, to często musimy używać drabiny lub krzesła, by sięgnąć do okna.

 

Zarówno Karcher jak i Leifhet pozwalają na mycie okien w pionie, poziomie jak i do góry nogami. Można nim zbierać również wodę z prysznica albo gdy rozlało nam się coś na podłodze. Są jednak momenty, kiedy ściąganie wody w poziomie i do góry nogami nie jest możliwe. Wszystko opiszę poniżej w punkcie Eksploatacja.

 

mycie_okien_26

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Obie ściągaczki akumulatorowe radzą sobie doskonale. Jednak nie zawsze dobrze ściągają wodę przy ramach okna. Aby zebrać brud z brzegów okna wystarczy wziąć ręcznik papierowy lub dobrą szmatkę do okien i po prostu wytrzeć do sucha.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

EKSPLOATACJA

Oba sprzęty pracują około 30 minut. Niestety nie napiszę Wam dokładnie jak długo potrzebują, by naładować akumulator. Karcherem myłam okna już dwa lata i czasem, jak myjka przerywała działanie, wystarczyło podładować ją 30 minut i mogłam dokończyć pracę. Nie znaczy to oczywiście, że 30 minut wystarczy na naładowanie go do pełna, ale na tyle, by móc dokończyć mycie np. jednego okna.

Po skończonej pracy przychodzi czas na umycie sprzętów.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zobaczcie jak duże pojemniki na wodę mają obie myjki.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tylko co z tego, granica MAX, na każdym z nich,  jest tak nisko:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pisałam Wam, że czasem nie można myć myjką w poziomie lub do góry nogami. Jest to niemożliwe właśnie po przekroczeniu granicy MAX. Dlatego też, podczas mycia każdą z tych myjek, musimy kontrolować poziom brudnej wody w pojemniku i systematycznie się jej pozbywać.

 LEIFHEIT

Aby usunąć wodę z pojemnika, nie musimy go zdejmować. Na zbiorniku znajduje się czarna zatyczka, która ściągamy i wylewamy wodę podczas pracy. Na zdjęciach poniżej pokazuję jak zdjąć pojemnik, ale nie jest to wymagane, gdy chcemy się pozbyć tylko wody i nie myć pojemnika po skończonej pracy.

 

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

 

Gdy kończymy mycie okien, pojemnik musimy zdjąć aby umyć zbiornik na wodę. Na końcu pojemnika znajduje się plastikowa zatyczka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Otwór jest na tyle duży, że spokojnie włożymy do pojemnika całą dłoń i bez problemu umyjemy pojemnik.

 

KARCHER

W czyściku firmy Karcher również nie musimy zdejmować pojemnika, by pozbyć się wody podczas pracy. System jest identyczny jak w sprzęcie konkurencyjnej marki. Poniżej na zdjęciach pokazuję jak zdjąć pojemnik z urządzenia, by móc go później umyć.

odkurzacz do okien karcher czy leifheit

Wodę wylewamy poprzez mały otwór lub większy, po zdjęciu górnej części pojemnika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Widzicie jak mały jest otwór w sprzęcie Karcher – trudno jest się dostać na dno używając ręki. Myślę, że trzeba mieć dodatkowo szczotkę do butelek lub wrzucić ryż na dno i potrząsać, by umyć pojemnik.

Wielkość otworu w pojemniku znowu przemawia na korzyść myjki Leifheit.

CENA

Koszt myjek jest podobny. Cena zależy od zestawu i czasem od modelu.


 

 

Na rynku od niedawna jest dostępny nowy sprzęt marki Karcher. Jest to model wyższy WV 5.

mycie_okien_47

Oprócz standardowej ssawki o długości 28 cm, model posiada również drugą ssawkę o długości 17 cm.

Zastanawiam się dlaczego producent zmienił kolor sprzętu z żółtego na biały. Kolor żółty był i jest charakterystyczny dla sprzętów tej marki. Może w najbliższym czasie wszystkie sprzęty zmienią kolor? Zobaczymy.

PODSUMOWANIE

Za myjką Leifheit przemawia możliwość użycia drążka, abyśmy nie musieli dodatkowo używać drabiny lub krzesła.

Również ważna jest wielkość otworu pojemnika na wodę, dzięki czemu łatwiej jest nam go umyć.

Mam wrażenie, że myjka Karcher jest lepsza jakościowo – zrobiona z lepszych materiałów. Na oba sprzęty jest gwarancja producenta i wykonanie nie ma najmniejszego wpływu na ich pracę.

To która myjka jest według Was lepsza i która kupilibyście chętniej?

————————————————————

Aktualizacja 03.04.2015

Trochę poszukałam i znalazłam coś co pozwala myć okna na wysokościach urządzeniem Karcher 🙂 Kosztuje ok. 140 zł, ale zawiera przedłużkę oraz długi czyścik do okna. Tyle samo kosztuje najdłuższy drążek Leifheit.

[nokaut-offers-box url=’/produkt:karcher-lanca-teleskopowa–najtansze.html’ cid=’ karcherleifheit’ template=list’ limit=’1′]

przedluzka_karcher_wv50

myjka do okien karcher czy leifheit

 • Mariola

  Ja się chyba zdecyduje na Leifheita. Skoro piszesz, ze drążek od mopa się nadaje, to już jeden problem mniej 🙂
  Ponadto z mopa Leifheita jestem zadowolona bardzo, a z parownicy i odkurzacza piorącego Kerchera- średnio.

  • Nadaje się do każdego innego sprzętu Leifheita. To jest bardzo fajne w tej firmie. A czemu nie jesteś zadowolona z parownicy? My używamy jej cały czas i nie narzekam, a chętnie poczytam opinie innych 🙂

 • kokos

  Leifhait jest praktycznijeszy. A np w Media Markt tanszy niz Karcher. Oczywiscie jesli bedzie takie samo wyposazenie. A kolor bialy to tylko kolor. Zadzwonilem do jednego z kilku centrow Karchera i co sie dowiedzialem? Zestaw WV2 bialy ma na wyposazeniu myjke ze spryskiwaczem, sciagaczke Karcher i 20 ml koncentratu. Zolty zestaw ma tylko sciagaczke. Ceny? Zolta scigaczka do okien kosztuje np w Leroy Merlin 149, biala w MM 269. Jesli do zoltej dokupie myjke ze spryskiwaczem za 45 zl to razem da mi 194 zl kontra 269 za zestaw bialy. W tym wypadku mamy w 100% to samo i 75 zl w kieszeni. Wielu ludzi ostatnio ( w tym sprzedawcy w sklepach) opawiadaja bajki, ze bialy kolor oznacza bardziej profesjonalny sprzet. To sa oczywiscie bajki. Jest to zwykla zamiana koloru i oczywiscie marketing szeptany majacy zwrocic uwage klientow na "nowy" sprzet i oczywiscie namowic ich do wydania wiekszej ilosci pieniedzy za to samo ale w innym kolorze takim "bardziej profesjonalnym". To tyle w kwestii koloru.

  • Masz rację na stronie producenta oferują tylko część ssącą w modelu żółtym WV 50. Jednak jak poszukasz na Allegro to kupisz stary komplet również ze spryskiwaczem. Nie wiem dlaczego zrezygnowali z zestawu. Tydzień temu w obi był pełny zestaw: odkurzacz, spryskiwacz + próbka płynu za 199zł. Trzeba poszukać, a kupi się pełny zestaw Karchera. Co do koloru to kwestia gustu 🙂

 • Karolina

  Dzięki za ten test, bardzo pomocny! Szukam urządzenia, które pomogłoby w myciu okien (ogromny dom) i zastanawiam się nad myjką leifheit lub też nad urządzeniem parowym tego typu: http://perfekcyjnawdomu.pl/2014/12/test-produktu-…. Co mogłabyś bardziej polecić do mycia okien? Nie ukrywam, że czyszczenie parą wydaje mi się bardzo atrakcyjne, jednak, czy nie zostawia smug na oknach, czy można nim myć okna zimą bez ryzyka pęknięcia szyb? Czy używasz może w domu jakiegoś mopa parowego? A może istnieją urządzenia, które łączą funkcjonalność mopa i dobrej myjki do szyb? Będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc.

 • aśk

  :Chciałam dodatkowo zobaczyć, czy użycie drążka z miotły innej firmy możemy użyć również korzystając z myjki Leifheit" jak dla mnie to jest zupełnie zdanie napisane nie po polsku, jak i poprzednie z resztą. Pomysł fajny, ale chyba w gimnazjum i liceum naukę gramatyki się olewało

  • Każdemu może się zdarzyć błąd prawda? A jak masz chęć kogoś obrażać to nie zaglądaj tu więcej 🙂

 • Witaj Karolina, zarówno myjką Karcher jak i Bissel możemy myć okna. Niestety nie polecam tego robić w zimie, właśnie ze względu na niską temperaturę. Może to spowodować pęknięcie szyby. Ja nie używam myjki parowej do mycia okien, chociaż doskonale radzi sobei z zabrudzeniami takimi jak np. odchody much, ale zbyt dużo trzeba wyciągać rzeczy, by umyć okna. Od dwóch lat używam odkurzacza do mycia okien firmy Karcher i jestem zadowolona. Myję okna ocetem z płynem do mycia naczyń, ściągam odkurzaczem do okien i jest rewelacyjnie, a okien mam sporo, bo też mieszkam w domku.

  Myjkę Bissell oddałam teściowej, bo zajmuje mniej miejsca, a bardzo chciała mieć takie urządzenie i jest z niego zadowolona. Ja używam myjki parowej Karcher – jedną 1.020 z tego testu http://perfekcyjnawdomu.pl/2012/05/parownica-karc… oddałam rodzicom, a sama używam modelu wyższego http://perfekcyjnawdomu.pl/2013/04/czyscik-parowy

  Jestem bardzo zadowolona, używam do mycia płytek, fug, piekarnika. Mój mąż myje nią podłogę.

  Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz 🙂 Pozdrawiam

 • Bardzo się cieszę 🙂 Zarówno Karcher jak i Leifhet to dobre sprzęty. Kwestia drążka 🙂 Pozdrawiam

 • Ten sprzęt firmy Bissel – odkurzacz i mop w jednym to świetne urządzenie. Miałam je testować ale póki co producent się nie odzywa a wielka szkoda. Wygląda rewelacyjnie i byłąbym chętna na jego zakup. Posiadam jednak myjkę parową Karcher i nią również myję podłogi i dodatkowo odkurzacz. To jedyny taki sprzęt na rynku i właśnie to jest ich wielki atut. Ale niestety nie wypowiem się na temat jego działania.

  Cena jest wysoka, ale za dwa osobne urządzenia wydasz tyle samo 🙂 Ten Bissel bardzo mi się podoba 🙂 Powiem Ci szczerze, że gdybym nie miała Karchera to zastanawiałabym się nad kupnem. Napisałam do producenta czy można go gdzieś kupić w promocyjnej cenie. Jak się dowiem to Ci napisze 🙂

  • Karolina

   Daj znać, będę czekać 🙂

   • Karolina

    Dalej nic? Producent się nie odzywa?

    • Karolino w końcu otrzymałam odpowiedź, ale nikogo niesatysfakcjonującą. Dostałam informację, by sprawdzać promocje u partnerów.. No cóż mało pomocni, ale trzeba będzie tak zrobić. Pozdrawiam

 • kogutdomowy

  Witam, bardzo zainteresował mnie ten test, bardzo porządnie wykonany, dziękuję. Jestem zdecydowany na zakup któregoś z tych urządzeń. Jest jednak dla mnie jedna bardzo istotna kwestia, mianowicie czy przedłużki do tych urządzeń (karcher też jakąś ma) trzymają na tyle mocno, by myć za ich pomocą do góry nogami (szkło barierki balkonowej na zewnątrz), coby nie zleciało. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam 🙂

  • Oryginalny drążek do myjki Leifheit trzyma się bardzo dobrze – jest instalowany jakby na taki zatrzask. Przedłużka do Karchera jest droga i pasuje tylko do tej myjki, natomiast drążki Leifheit pasują do miotły i innych urządzeń tej firmy. Używałam dwóch i ze względu na drążek zostałam przy Leifheit.

   • kogutdomowy

    Serdecznie dziękuję, bardzo pomocna odpowiedź 🙂

 • malwina1989

  Czesc mam pytanie.Miala. Posiadam myjke Karcher i nie wiem Co robie zle.Przy myciu okien srodek myje sie ladnie ale myjke zostawia slaby gumyy po bokach,czy to normalne?

  • A czyścisz gumę? Ona się też brudzi i trzeba ją przecierać. Zacieki mi zostawia przy ramach okna, ale nie ślady gumy. Może też za mocno dociskasz 🙂

 • sylwana

  Zabrakło mi w tej opinii oceny samego ściągania.
  W sensie czy woda jest na tyle dobrze ściągnięta, że poprawiasz szmatką jedynie przy ramie?
  Czy jednak trzeba jeszcze poprawiać jak się nakładają "ściągnięcie".
  To by było porównanie właśnie najważniejszej funkcji urządzenia:)

  • Jakim sprzętem byś nie myła, to zawsze brzegi trzeba wytrzeć bo nie ściągniesz wszystkiego 🙂 O tym, że w rogach zostają zacieki pisałam przy teście samej myjki Karcher , w tym porównaniu chodziło o coś innego 🙂
   http://perfekcyjnawdomu.pl/czyscik-akumulatorowy-

 • Pawel

  WV5 w salonach ma kolor żółty, a w marketach jest okrojona wersja WV5 bez wymiennego akumulatora i bez wskaźnika naładowania akumulatora. Dlatego jest biała i jest tańsza. Resztę ma samo co w WV5.
  Białe sprzęty od Karchera miały zazwyczaj zaniżone parametry i były produkowane dla marketów. Profesjonalne urządzenia są szaro żółte.

 • Dokładnie to ten sam model tylko inny kolor 🙂

 • Witam, nie zostawia aż tak dużo smug trzeba umyć kilka razy i będzie czyste. Jeśli masz do tej myjki drążek to spokojnie dasz radę umyć okno i będzie czyste.

  A o jaki odkurzacz pytasz bo nie mam takiego?

 • ale "waga" to zupełnie co innego niż "gabaryt"… 🙁

 • aga

  gdzie można dokupić mała myjkę do karchera

  • Rex

   W sklepie internetowym

 • aga

  chodzi mi o spryskiwacz z małym"mopem"

 • Kurcze to miałaś pecha, mój już działa bardzo długo i nic się nie dzieje. Spróbuj z leifheitem 🙂 Trzymam kciuki, by nic się nie stało 🙂

 • natalia

  Pisałam do producenta Karcher w sprawie używania myjki do góry nogami, odpowiedź- nie można, ponieważ można zalać silnik. Mi na tym bardzo zależy, bo mam na piętrze częściowo nieotwierane okna (dolną połowę). Czy myjki Leifheit na pewno można używać w ten sposób?

  • Leifheit na 100% można bo tak się reklamują i tak mówi producent. Co do karchera to używam do góry nogami i nic się nie dzieje.

 • Beata

  Można użyć zwykłego płynu do mycia okien czy do myjek trzeba kupić specjalny?

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.