Krótka porada – odkurzanie

Sobota to taki dzień, w którym więcej sprzątamy. W tygodniu czasu mamy mniej, ze względu na pracę i obowiązki rodzinne, dlatego też większość z nas, sobotni poranek przeznacza na sprzątanie.
Jeśli tylko się udaje, tego typu sprzątanie wykonuję w piątek po południu. Mimo, że jestem zmęczona po całym tygodniu pracy i właśnie wróciłam z zakupów, staram się odkurzyć, umyć podłogę właśnie w piątek, by sobotę mieć czas tylko dla siebie.
Chciałabym Wam poradzić, by od czasu do czasu zdjąć z sofy, foteli poduchy i odkurzyć przestrzeń pod nimi. 
 Już pewnie po tygodniu znajdziemy tam niepotrzebne przedmioty, szczególnie gdy mamy dzieci. Ja zalecam odkurzanie w tym miejscu raz na miesiąc.
 
*zdjęcie na górze źródło pinterest

4 odpowiedzi na “Krótka porada – odkurzanie”

 1. Cypiska napisał(a):

  Ja sprzątam w tygodniu, aby mieć w weekend czas dla rodziny i dla siebie. W poniedziałki sprzątam sypialnię i robię pranie, we wtorki- łazienka, ubikacja i korytarz, środa – salon, czwartek- biuro męża, a w piątek kuchnia. Są to generalne porządki w każdym pomieszczeniu, a dwa razy w miesiącu myję wszystkie okna. Traktuję to jako relaks, bo sprzątając słucham muzyki lub audiobooków i odpoczywam;)Pozdrawiam ciepło:)

 2. aama napisał(a):

  niestety takie sprzatanie jak Cypiska jest bardzo trudne kiedy ma się 3 dzieci szkolniaków z lekcjami do odrobienia, z kółkami, basenami i pracuje sie normalnie na etacie.

  • Cypiska napisał(a):

   Nie mam dzieci i pracuje normalnie na etacie. Uprawiam rówież bardzo często sport i mam mase innych obowiązków. A sprzątam do późna w nocy, przez moje problemy z zasypianiem, dlatego ułożyłam siebie taki grafik 🙂 Wiem, że jak pojawią się dzieci to się może zmienić, może będę robiła gereralnie sprzątanie w soboty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.