Kawalerka na wynajem – plan zmian w mieszkaniu

Pisałam Wam już o tym, że kupiliśmy z mężem kawalerkę, którą będziemy wynajmować. Długo się nad tym zastanawialiśmy, ale doszliśmy do wniosku, że nieruchomość to jest dobra inwestycja.

Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc każde pomieszczenie wymaga remontu. Ostatnie tygodnie spędzam na wyszukiwaniu inspiracji, wyszukuję dodatki w rozsądnych cenach. Mój mąż zaplanował podział pokoju na dwa osobne pomieszczenia, tak by powstał salon i osobna sypialnia. Ja zajęłam się planowaniem tego, jak będą wyglądały: salon, sypialnia, kuchnia i łazienka.

KOSZTY ZAKUPU MIESZKANIA

Powiem Wam, że trochę źle oszacowałam koszty i już wiem, że budżet zostanie przekroczony. O ile? – zobaczymy za jakiś czas.

Pewnie ciekawi jesteście ile zapłaciliśmy za kawalerkę. Ceny mieszkań w Katowicach są bardzo wysokie (4-5, a nawet 6 tyś/m), ale nam udało się kupić mieszkanie w cenie 3900 zł/m. Czyli nasza kawalerka kosztowała nas 130.728, 00 zł. Za tę cenę mamy mieszkanie o powierzchni 33,52 m2 oraz komórkę lokatorską o powierzchni 2,04 m2. Do mieszkania zakupiliśmy miejsce parkingowe na zewnątrz budynku ( niestety nie ma garażu podziemnego). Miejsce postojowe kosztowało nas 6.500,00 zł.

Koszt całkowity: 137.228,00 zł.

W kolejnych wpisach będę pisała o kosztach notarialnych i o tym, jakie dokumenty są potrzebne, by podpisać akt notarialny. Sprawa wygląda inaczej, gdy kupujecie mieszkanie na rynku wtórnym, a inaczej gdy na rynku pierwotnym. Nasze mieszkanie kupione jest na rynku pierwotnym i taki przypadek będę opisywała na blogu.

PLAN ZMIAN W MIESZKANIU

Tak jak pisałam wyżej mój mąż zajął się planowaniem przebudowy mieszkania tak, by było ono praktyczne i zmieściło się wszystko to co ma się znaleźć w salonie i sypialni.

Poniżej zobaczcie jak do tej pory wyglądało mieszkanie, które kupiliśmy.

A tak kawalerka będzie wyglądała po remoncie:

 

Z jednego pokoju powstanie salon i sypialnia. Cieszę się, że w sypialni zmieści się łóżko, jest też miejsce na szafę, a także inne meble, ale o tym będę pisała w kolejnych wpisach.

Ważne jest to, że remont już trwa i  powstają ścianki dzielące pokój. Nie mogę się doczekać efektu końcowego.

 

kawalerka na wynajem - plan zmian w mieszkaniu

kawalerka na wynajem - plan zmian w mieszkaniu

 

Dajcie mi znać o czym chcielibyście czytać we wpisach dotyczących kawalerki, remontu i urządzania jej. Mam wiele pomysłów na wpisy, ale Wasze sugestie są dla mnie bardzo cenne. 

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.