Kawalerka na wynajem – plan zmian w mieszkaniu

Pisałam Wam już o tym, że kupiliśmy z mężem kawalerkę, którą będziemy wynajmować. Długo się nad tym zastanawialiśmy, ale doszliśmy do wniosku, że nieruchomość to jest dobra inwestycja.

Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc każde pomieszczenie wymaga remontu. Ostatnie tygodnie spędzam na wyszukiwaniu inspiracji, wyszukuję dodatki w rozsądnych cenach. Mój mąż zaplanował podział pokoju na dwa osobne pomieszczenia, tak by powstał salon i osobna sypialnia. Ja zajęłam się planowaniem tego, jak będą wyglądały: salon, sypialnia, kuchnia i łazienka.

KOSZTY ZAKUPU MIESZKANIA

Powiem Wam, że trochę źle oszacowałam koszty i już wiem, że budżet zostanie przekroczony. O ile? – zobaczymy za jakiś czas.

Pewnie ciekawi jesteście ile zapłaciliśmy za kawalerkę. Ceny mieszkań w Katowicach są bardzo wysokie (4-5, a nawet 6 tyś/m), ale nam udało się kupić mieszkanie w cenie 3900 zł/m. Czyli nasza kawalerka kosztowała nas 130.728, 00 zł. Za tę cenę mamy mieszkanie o powierzchni 33,52 m2 oraz komórkę lokatorską o powierzchni 2,04 m2. Do mieszkania zakupiliśmy miejsce parkingowe na zewnątrz budynku ( niestety nie ma garażu podziemnego). Miejsce postojowe kosztowało nas 6.500,00 zł.

Koszt całkowity: 137.228,00 zł.

W kolejnych wpisach będę pisała o kosztach notarialnych i o tym, jakie dokumenty są potrzebne, by podpisać akt notarialny. Sprawa wygląda inaczej, gdy kupujecie mieszkanie na rynku wtórnym, a inaczej gdy na rynku pierwotnym. Nasze mieszkanie kupione jest na rynku pierwotnym i taki przypadek będę opisywała na blogu.

PLAN ZMIAN W MIESZKANIU

Tak jak pisałam wyżej mój mąż zajął się planowaniem przebudowy mieszkania tak, by było ono praktyczne i zmieściło się wszystko to co ma się znaleźć w salonie i sypialni.

Poniżej zobaczcie jak do tej pory wyglądało mieszkanie, które kupiliśmy.

A tak kawalerka będzie wyglądała po remoncie:

 

Z jednego pokoju powstanie salon i sypialnia. Cieszę się, że w sypialni zmieści się łóżko, jest też miejsce na szafę, a także inne meble, ale o tym będę pisała w kolejnych wpisach.

Ważne jest to, że remont już trwa i  powstają ścianki dzielące pokój. Nie mogę się doczekać efektu końcowego.

 

kawalerka na wynajem - plan zmian w mieszkaniu

kawalerka na wynajem - plan zmian w mieszkaniu

 

Dajcie mi znać o czym chcielibyście czytać we wpisach dotyczących kawalerki, remontu i urządzania jej. Mam wiele pomysłów na wpisy, ale Wasze sugestie są dla mnie bardzo cenne. 

6 odpowiedzi na “Kawalerka na wynajem – plan zmian w mieszkaniu”

  1. Adrianna Jatkowska napisał(a):

    W Sosnowcu kawalerki można kupić za 50-80 tys (metraż około 43 metrów) 😉

  2. Kasia | KasiaGosposia napisał(a):

    Chcielibyśmy!! ♥

  3. rubinowaaa napisał(a):

    ja jestem bardzo zainteresowana tematem! czekam na następne wpisy, przestrzeń świetnie podzielona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.