Kartki pocztowe – planowanie – dzień 6

Pamiętam jak każdego roku moja mama kupowała mnóstwo kartek i wysyłała je do znajomych na Święta. Pamiętam również, że my też otrzymywaliśmy sporą ilość kartek, które wypełniały półki i stanowiły dodatkową dekorację. Czy w obecnych czasach nadal wysyła się kartki pocztowe?

 

swieta_6_a

 

Odkąd mieszkam sama nie zdarzyło mi się bym wysłała kartkę świąteczną i chyba z tego co pamiętam sama otrzymałam może jedną kartkę przez ostatnich kilka lat. Każdego roku jednak otrzymuję mnóstwo maili i smsów z życzeniami. W tym roku postanowiłąm, że wyślę kartki do znajomych. Kupiłam nawet zestaw do samodzielnego wykonania.

 

kartki_pocztowe_1

 

Czy uda mi się dotrzymać postanowienia? Zobaczymy.

Zachęcam Was  do wysyłania kartek. Sprawdziłam na stronie Poczty Polskiej cenę znaczka pocztowego – 2,35 zł bez względu na to czy wysyłamy kartkę pocztową w kopercie czy też bez. Oczywiście do tego należy doliczyć cenę kartki. Kartki w sklepie kosztują od 0,50 zł – tutaj pewnie nie ma limitu chociaż najdroższe jakie widziałam kosztowały kilkanaście złotych. Jeśli na naszej liście mamy 10 osób to koszt wysłania kartek waha się od 30 zł – np. 50 zł. Czy to dużo? Ocenę pozostawiam Wam.

Ostatnio otrzymałam informację, że biorę udział w kampanii Poczty Polskiej, która została zorganizowana przez Streetcom. Jestem w tym programie zapisana już kilka lat, wzięłam udział w wielu kampaniach, testowałam również auto (możecie przeczytać o tym TUTAJ), jednak pierwszy raz jestem niezadowolona z kampanii. Nie z produktu, ale z tego co zaproponował organizator główny, czyli Poczta Polska.

Dlaczego jestem niezadowolona? Ponieważ Poczta Polska dała możliwość wysłania tylko jednej kartki poprzez system internetowy Envelo, ale to nie ma teraz znaczenia. Z samej idei systemu jestem bardzo zadowolona. Zobaczcie sami.

Poczta Polska daje nam teraz możliwość zakupu znaczka, wysłania listu przez Internet, bez wychodzenia z domu. Daje również możliwość wysłania kartki pocztowej, którą sami zaprojektujemy. Co trzeba zrobić?

 

envelo_kartki_1

envelo_kartki_2

Mając do wysłania tylko jedną kartkę, postanowiłam, że wyślę ją do mamy jako kartkę testową, by zobaczyć jakiej jakości jest kartka i czy w ogóle jest to opłacalna dla nas opcja.

 

envelo_kartki_3

 

Format kartki A5 kosztuje 4,99 zł, a format A6 kosztuje 3,99 zł. Kartkę wysyłamy wybierając zdjęcie dostępne na stronie. Możemy stworzyć kartkę z własnego zdjęcia tak jak ja to zrobiłam. Kartka jest bardzo starannie wykonana, na papierze błyszczącym. Dodatkowy plus jest taki, że teraz moja mama włożyła kartkę w antyramę i powiesiła sobie na ścianie. Dlatego wysyłając kartkę z naszym zdjęciem najbliższej rodzinie możemy liczyć się z tym, że zrobią to samo.

Kupując kartkę pocztową musiałam się zarejestrować na stronie Envelo. Korzystając z okazji przetestowałam również możliwość zakupu znaczka. Bardzo fajna opcja, dzięki której omijamy kolejki na poczcie, gdy chcemy kupić jeden znaczek. Znaczek drukujemy na papierze i naklejamy na kopertę, następnie wrzucamy do skrzynki. Polecam Wam skorzystanie z tego systemu Poczty Polskiej, szczególnie teraz, gdy w okresie Świątecznym na poczcie spotkamy bardzo dużo ludzi i niestety nie unikniemy stania w kolejce.

 

INSPIRACJE

Jeśli chcemy zrobić własną kartkę pocztową radzę poszukać inspiracji w Internecie. Ja znalazłam kilka fajnych propozycji.

kartki_pocztowe_2

kartka_inspiracja_1 kartka_inspiracja_2 kartka_inspiracja_3

kartka_inspiracja_4

 

Wyślijcie kartki w tym roku do rodziny i znajomych, sprawicie im na pewno ogromną radość. Zróbcie listę osób, którym wyślecie kartki, sprawdźcie czy macie aktualne adresy zamieszkania najbliższych.

A Wy wysyłacie kartki pocztowe na Święta?

10 odpowiedzi na “Kartki pocztowe – planowanie – dzień 6”

 1. jm napisał(a):

  Super inspiracje na zrobienie kartek. Dzięki za opis nowej usługi pocztowej. Widziałam ostatnio baner na poczcie, ale nie przemówił do mnie, a Twój post tak. Może nawet z tego skorzystam.
  Co roku staram się wysyłać kartki na święta. Mam kajet, w którym dopisuję kolejne lata, np. Boże Narodzenie 2013 i dwie kolumny pod spodem „wysłane” i „odebrane”. Dzięki temu wiem, do kogo na przestrzeni ostatnich lat wysłałam kartki i mam też spisane od kogo kartki przyszły i staram się odwzajemnić. Wysyłam 12-15 kartek i listów. Niestety tanie to nie jest, bo większość zagraniczna, a tutaj znaczki już sporo więcej kosztują i jeszcze bardziej napinają przedświąteczny mocno napięty budżet.
  Pozdrawiam

 2. ewelina napisał(a):

  bardzo fajne pomysły na kartki 🙂

 3. jm napisał(a):

  Super inspiracje na zrobienie kartek. Dzięki za opis nowej usługi pocztowej. Widziałam ostatnio baner na poczcie, ale nie przemówił do mnie, a Twój post tak. Może nawet z tego skorzystam.
  Co roku staram się wysyłać kartki na święta. Mam kajet, w którym dopisuję kolejne lata, np. Boże Narodzenie 2013 i dwie kolumny pod spodem "wysłane" i "odebrane". Dzięki temu wiem, do kogo na przestrzeni ostatnich lat wysłałam kartki i mam też spisane od kogo kartki przyszły i staram się odwzajemnić. Wysyłam 12-15 kartek i listów. Niestety tanie to nie jest, bo większość zagraniczna, a tutaj znaczki już sporo więcej kosztują i jeszcze bardziej napinają przedświąteczny mocno napięty budżet.
  Pozdrawiam

 4. ewelina napisał(a):

  bardzo fajne pomysły na kartki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.