DIY: Magnesy na lodówkę

Odkąd pojawiła się Ania, wszystko kręci się wokół niej. Codziennie robimy jej zdjęcia, by utrwalić wszystkie ważne momenty. Codziennie przesyłam je do dziadków, którzy widzą Anię trochę rzadziej.

Postanowiłam zrobić Dziadkom niespodziankę i przygotować magnesy na lodówkę ze zdjęciami Ani. Dziadkowie nie mają lodówki w zabudowie, dlatego też przydadzą im się takie magnesy.

Do przygotowania magnesów potrzebujemy:

 • folię magnetyczną do kupienia na portalach aukcyjnych
 • nożyczki
 • zdjęcia
 • taśmę klejącą, dwustronną

 

 

Folię magnetyczną kupiłam po 1,3 zł/sztuka + przesyłka ok. 5 zł. Można jednak kupić gotową folię magnetyczna, samoklejącą, wtedy nie musimy używać taśmy dwustronnej. Jest odrobinę droższa, ale myślę, że warto taką kupić, by oszczędzić sobie czasu na przygotowanie magnesów.

Swoje zdjęcia wydrukowałam na drukarce atramentowej, korzystając ze specjalnego papieru do zdjęć. Możecie wydrukować również zdjęcia na grubszej kartce, a następnie zabezpieczyć je taśmą klejącą. Oczywiście możecie również zlecić wydruk zdjęć w profesjonalnym punkcie, ale na takie zdjęcia trzeba dłużej poczekać.

 

 

Następnie wycięłam zdjęcia i odrysowałam rozmiar na folii magnetycznej. Folię magnetyczną docięłam do rozmiaru zdjęcia. Można zrobić jeden magnes wielkości zdjęcia lub tak jak zrobiłam to ja-  kilka mniejszych.

 

 

Przykleiłam do folii dwustronną taśmę klejącą, a na nią zdjęcie. I gotowe 🙂

 

 jak zrobić magnesy na lodówkę

 

Posiadając wszystkie produkty, jesteśmy w stanie wykonać jeden taki magnes w ciągu 5 minut. Oczywiście wcześniej należy zamówić wszystkie potrzebne elementy, ale gdy już mamy je w domu to zadanie staje się bardzo proste.

Może być to doskonały prezent dla kogoś bliskiego – dziadków, rodziców, przyjaciół i znajomych 🙂

Okazji do wręczenia własnoręcznie wykonanych prezentów jest mnóstwo: Dzień Babci i Dziadka w styczniu, Dzień Mamy w maju, Dzień Taty w czerwcu, Dzień Chłopaka we wrześniu, Mikołaj, Boże Narodzenie w Grudniu i inne drobniejsze okazje.

Mogą być prezentem dla gości weselnych z ich zdjęciem jako podziękowanie za bycie na Waszym ślubie. Możliwości jest mnóstwo, to tylko od Was zależy co umieścicie na magnesach.

7 odpowiedzi na “DIY: Magnesy na lodówkę”

 1. Kasia napisał(a):

  Świetny pomysł !

 2. Kasia napisał(a):

  Świetny pomysł !

 3. roko napisał(a):

  Pytanie, lepiej taśma klejąca dwustronna czy klej? Co będzie lepiej trzymać?

 4. ania napisał(a):

  Ja jeszcze przed przyklejeniem bym zalaminowala zdjęcia. Wtedy będą trwalsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.