Jak wyczyścić klawiaturę komputera

Czy wyobrażacie sobie życie bez komputera? Komputer towarzyszy nam każdego dnia. Używamy go w pracy, w domu,. Przechowujemy na nim zdjęcia, oglądamy filmy itp itd.
Ale czy pamiętamy, że o komputer należy dbać? Gromadzi się na nim ogromna ilość bakterii. Komputer i myszkę dotykamy każdego dnia i nie zawsze robimy to czystą ręką.

 

Nowe komputery, jak ten powyżej SONY VAIO, posiadają klawiaturę, która zrobiona jest tak, że nie ma w niej miejsca na to, by gromadził się brud w szczelinach. Należy go przetrzeć od czasu do czasu wilgotną szmatką.
Ja jestem przed zmianą laptopa na nowy, a mój dotychczasowy posiada stary typ klawiatury.
Jeśli Wasza klawiatura wygląda podobnie, to już najwyższy czas, by ją posprzątać. Na potrzeby tego posta nie sprzątałam swojej klawiatury przez dłuższy czas i efekt jest taki, że wygląda fatalnie.
Do wyczyszczenia klawiatury potrzebujemy:
– pędzelek malarski,
– wacik kosmetyczny,
– spirytus salicylowy lub kosmetyczny,
– szmatkę z mikrofibry,
– odkurzacz.
Do usunięcia brudu, z pomiędzy klawiszy, idealnie sprawdza  się pędzelek malarski. Wymiatamy nim cały brud, jak zwykłą szczotką.

 

Jeśli wydaje Wam się, że pędzelkiem nie usunęliście całego kurzu, możecie użyć odkurzacza. Ale UWAGA, używamy go na najniższej mocy (jeśli mamy taką możliwość), by nie wyrwać klawiszy i nie uszkodzić komputera.
Następnie nasączamy wacik spirytusem i przecieramy klawiaturę. Tym sposobem oczyszczamy ją z tłuszczu i brudu. Spirytus szybko paruje i klawiatura nie pozostaje mokra.

 

 

Nie zdajemy sobie czasem sprawy ile brudu mamy na klawiaturze.
Na koniec przecieramy szmatką ekran komputera i klawiaturę.
Alternatywą dla odkurzacza jest sprężone powietrze, które kupicie w sklepie ze sprzętem AGD i komputerami.
Podobnie postępujemy z klawiaturą, która nie jest integralną częścią komputera.

zdjęcia: 1

  • Pingback: Perfekcyjna w domu()

  • fff

    swiete slowa, potwierdzam kazde twoje slowo min to z wentylatorem i pasta – sprawdzone na moim 5 latku, ktory dzieki tym zabiegom ma sie swietnie po dzis dzien i nie mial zadnej awarii 🙂

  • Grazyna Suwalska

    Ja szczerze powiem, ze bałam się sama czyścić laptopa, bo myślałam, że coś uszkodzę. Oddałam więc swój sprzęt do serwisu i tam zrobili to za mnie 🙂 Wcale dużo mnie to nie kosztowało, więc w sumie dobrze zrobiłam.

  • Pingback: Blog o sprzątaniu, organizacji, DIY – perfekcyjnawdomu.pl()

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.