Przegląd domowej apteczki

Tej jesieni byłam już raz chora. Odkąd pojawiła się Ania, moja podatność na choroby zwiększyła się. Mam taki cel tej jesieni, by popracować nad swoją odpornością. Nie chcę więcej być w takim stanie, w jakim byłam jeszcze parę dni temu.

Zawsze o tej porze roku namawiam Was do przeprowadzenia porządków jesiennych, o których przeczytacie TUTAJ i ściągnięcie tam również listę zdań do wykonania. Jeśli zaczniecie już teraz, to przed Świętami, w grudniu, będziecie mieć więcej czasu dla siebie.

Na mojej jesiennej liście porządków zabrakło przeglądu apteczki. Jesień to czas chorób, warto mieć w swojej apteczce podstawowy zestaw leków. Warto również zrobić ich przegląd i wyrzucić te, którym skończyła się data ważności.

Pamiętajcie! – leków nie wyrzucamy do kosza, tylko zanosimy do apteki, gdzie znajdziecie specjalne pojemniki na przeterminowane lekarstwa.

 

przegląd domowej apteczki

 

Co powinno znaleźć się w naszej domowej apteczce

Sama używam leków wtedy, gdy bardzo źle się czuję. W moim domu znajduje się bardzo mała ilość leków. Większość z nich została po ostatnim leczeniu, ale są też takie, które zawsze mam w domu, na wypadek, gdy byłyby potrzebne.

 

przegląd domowej apteczki

 

Oto co znajduje się w mojej apteczce:

Leki na gorączkę oraz przeciwbólowe – u mnie głównie paracetamol,

Leki łagodzące objawy przeziębienia – ostatnio z polecenia koleżanki znalazł się w mojej apteczce Sambucol i to on uratował mnie i skrócił przeziębienie. W apteczce mam zawsze spray do nosa na katar, tabletki do ssania na gardło.

Leki na biegunkę – węgiel, smecta oraz elektrolity, które zapobiegają odwodnieniu

Inne: sól fizjologiczna, plastry spirytus salicylowy i woda utleniona. Kompresy jałowe i bandaże.

W apteczce powinny znaleźć się również nożyczki oraz termometr.

Zawsze mam w domu maść z witaminą A (kosztuje ok. 4 zł) , która doskonale goi nos obtarty chusteczkami, gdy mieliśmy katar. Muszę mieć leki na opryszczkę – naturalny sztyft i wapno. Odkąd pojawiła się Ania to mam zawsze w domu maseczkę na twarz, która chroni ją przed bakteriami, gdy ja jestem chora.

 

przegląd domowej apteczki

Nigdy nie trzymajcie leków w miejscu dostępnym dla dzieci! 

Zachęcam Was do przejrzenia Waszej apteczki i wyrzucenia przeterminowanych leków. Ja już to zrobiłam i jutro małą reklamówkę leków zanoszę do apteki.

2 odpowiedzi na “Przegląd domowej apteczki”

  1. Ola napisał(a):

    Ja właśnie dwa dni temu zrobiłam porządek w apteczce w trakcie drzemki mojego dziecka. Wyrzucilam przeterminowane leki, a zawartość apteczki zeskanowalam kodami kreskowymi do aplikacji Mobilna apteczka, bardzo polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.