Jak umyć kabinę prysznicową krok po kroku

Autor

Kinga Petrus

Wielu z Was prosiło mnie o poradę jak umyć prysznic. Mycie kabiny nie należy do łatwych, trzeba pamiętać o kilku miejscach i znać metody, by poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami. We wcześniejszym poście o myciu łazienki pokazałam to bardzo ogólnie. Tym razem chciałabym pokazać Wam krok po kroku jak się do tego zabrać.

 

kabina_glowne_zdjecie

 

Skompletuj środki do mycia kabiny prysznicowej. O środkach, które używam do mycia łazienki przeczytacie TUTAJ.

Do wymycia kabiny potrzebujemy:

– gąbkę,

– środek do mycia kabin lub łazienek,

– szczoteczkę do zębów,

– ocet – na trudne zabrudzenia,

– sodę oczyszczoną,

– ściereczkę z mikrofibry,

– watę lub inną ściereczkę (użyjemy ich do usunięcia kamienia).

Zanim przystąpimy do mycia kabiny prysznicowej, musimy wyciągnąć wszystkie płyny do mycia ciała, szampony itp., które w niej stoją. Najlepiej użyć do tego większej miski, środki mogą być mokre.

 

kabina_prysznicowa_1-horz

1. Spryskujemy płytki pod prysznicem oraz baterię środkiem do mycia łazienki lub kabin prysznicowych, gąbką rozcieramy go po całych płytkach i czekamy 5 minut

 

kabina_prysznicowa_4

 

2. Spryskujemy szyby. Możemy użyć do tego środka do mycia łazienki, a jeśli są bardzo zabrudzone spryskujemy je octem. Wcześniej ocet przelewamy do specjalnej butelki z dyfuzorem, może to być butelka po skończonym środku do mycia łazienek.

 

kabina_prysznicowa_5

 

3. Po 5 minutach zaczynamy czyszczenie płytek. Bierzemy gąbkę i szorujemy płytki. Jeśli mamy bardzo brudne fugi, to użyjmy do tego celu sody oczyszczonej i octu. Robimy z nich coś na wzór pasty i rozsmarowujemy ją na fugi. Zostawiamy na jakiś czas, szorujemy i spłukujemy wodą. O tym jak czyścić fugi pisałam TUTAJ

4. Jeszcze chwilę pozwalamy by płyn lub ocet zaczął działać na szybach i czyścimy baterię prysznicową. Spryskaną wcześniej płynę wystarczy przetrzeć gąbką. Jeśli wokół niej osadził się kamień, użyj namoczonej szmatki z octem, przyłóż do zabrudzonego miejsca i odczekaj godzinę.

5. Kolejnym etapem jest wymycie szyb, które są brudne z mydła i mają zacieki. Nie zapomnijmy o zdjęciu uszczelki, w której gromadzi się brud. Jak ją wyczyścić – przeczytacie TUTAJ, użyjemy w tym celu szczoteczki i octu.

6.  Przechodzimy do brodzika. Z usuwamy włosy z syfonu i czyścimy go płynem do mycia łazienki. To samo robimy z brodzikiem. Przy większych zabrudzeniach użyjmy octu. Spryskajmy zabrudzone miejsca i chwilę odczekajmy.

kabina_prysznicowa_6

 

7. Na końcu cały prysznic spłukujemy wodą i wycieramy do sucha ściereczką z mikrofibry.

8. Ostatni krok to umycie szyb na zewnątrz. Możemy w tym celu użyć środka do mycia okien albo jak dotychczas środka do mycia łazienek, kabin prysznicowych. Spryskujemy szyby środkiem i wycieramy do sucha ściereczką z mikrofibry.

Pamiętajmy, by czyścić prysznic przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej by było jeśli po każdym myciu użyjemy ściągaczki, by zebrać nadmiar wody i wytrzemy do sucha szmatką z mikrofibry.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

24 Responses

  1. MAURYCY pisze:

    Jak po każdym myciu ściągaczką zbierać wodę z szyb jeśli kabina jest półokrągła? Nie wszyscy mają kabinę o prostych szybach.

    1. Boczne ściany mamy proste a drzwi okrągłe. Proste szyby ściągasz pionowo – góra dół. Okrągłe w poziomie, bokiem – wtedy ściągaczka dopasowuje się do szyby.

  2. MAURYCY pisze:

    Jak po każdym myciu ściągaczką zbierać wodę z szyb jeśli kabina jest półokrągła? Nie wszyscy mają kabinę o prostych szybach.

    1. Kinga pisze:

      Boczne ściany mamy proste a drzwi okrągłe. Proste szyby ściągasz pionowo – góra dół. Okrągłe w poziomie, bokiem – wtedy ściągaczka dopasowuje się do szyby.

  3. Madzia pisze:

    Piszesz, żeby po każdym myciu użyć ściągaczki – to faktycznie bardzo pomaga utrzymać kabinę w czystości. Szkoda tylko, że reszta domowników kompletnie tego nie rozumie…

    1. Uwierz mi nikt nie jest perfekcyjny, nawet ja 🙂 Też nie zawsze pamiętam o tym, by tak robić.

  4. Madzia pisze:

    Piszesz, żeby po każdym myciu użyć ściągaczki – to faktycznie bardzo pomaga utrzymać kabinę w czystości. Szkoda tylko, że reszta domowników kompletnie tego nie rozumie…

    1. Kinga pisze:

      Uwierz mi nikt nie jest perfekcyjny, nawet ja 🙂 Też nie zawsze pamiętam o tym, by tak robić.

  5. Spadłaś mi z nieba z tym octem. Mam wrażenie, że po każdym czyszczeniu mój prysznic był brudniejszy niż przed nim. Muszę sprawdzić tą metodę.

    1. ocet jest dobry na większość zabrudzeń, a przy okazji tani 🙂

  6. Ola (bitsandpictures pisze:

    Spadłaś mi z nieba z tym octem. Mam wrażenie, że po każdym czyszczeniu mój prysznic był brudniejszy niż przed nim. Muszę sprawdzić tą metodę.

    1. Kinga pisze:

      ocet jest dobry na większość zabrudzeń, a przy okazji tani 🙂

  7. Monika pisze:

    Nareszcie moja kabina prysznicowa wygląda jak należy dzięki pani poradom.

    1. Bardzo się cieszę i pozdrawiam 🙂

  8. Monika pisze:

    Nareszcie moja kabina prysznicowa wygląda jak należy dzięki pani poradom.

    1. Kinga pisze:

      Bardzo się cieszę i pozdrawiam 🙂

  9. AnnaTy pisze:

    Uszczelki! Przecież przez tygodnie, miesiące nieczyszczenia przy uszczelkach gromadzi się mnóstwo zabrudzeń. To idealne warunki do rozwoju dla bakterii, pleśni, grzybów… Dlatego warto ściągać uszczelki i czyścić powierzchnię pod nimi, a jeśli jest to konieczne, wymienić je na nowe

  10. Kinga pisze:

    Zawsze myję uszczelki 🙂 Nie ma o nich informacji w poście dlatego dziękuję za zwrócenie uwagi.

  11. Kamila pisze:

    Ten ocet rozcieńczać czy nie?

    1. Możesz północy na pół z wodą

  12. Magsa pisze:

    Wszystko ładnie i pięknie ale nie każdy ma szklaną kabinę. Ja np mam z plexy i tu zaczyna się problem bo osadu nie mogę niczym doczyscic. Najlepiej z porad które znalazłam w necie spisał się ciepły rozrtwor soli i octu. Powierzchowne świeże osady może i się usunely ale operację trzeba by powtórzyć jeszcze z 5x aby całkowicie doczyscic ścianki a to niemiłosiernie śmierdzi tym bardziej że trzeba zamknac się w kabinie i nie mówiąc już o bólu glowy. Czy Ty masz na to jakiś magiczny sposób?

  13. vera pisze:

    Super porady teraz na pewno łatwiej będzie mi umyć moją kabinę ! 🙂

  14. Remonty pisze:

    Świetny poradnik! Ocen na trudne zabrudzenia bardzo dobrze spełnia swoje zadanie 🙂

  15. Aleksandra pisze:

    a jak ktoś nie znosi zapachu octu??? zamówiłam parownicę z ariete, wczoraj, zobaczymy jak się sprawdzi. podobno para też dobrze czyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem