Jak przechowywać ozdoby choinkowe

Święta już za nami. W moim domu zawsze trzymało się ubraną choinkę do 6 stycznia, czyli Święta Trzech Króli. Z uwagi na to, że Święto w tym roku wypada w tygodniu, choinkę złożymy i schowamy wraz z ozdobami świątecznymi w najbliższy weekend.

No właśnie, a co z ozdobami świątecznymi. Jak je przechowywać, by przetrwały do następnego roku. Bombki i inne ozdoby są bardzo delikatne, dlatego też musimy je tak schować, by nic im się nie stało.

 

choinka_1

 

Przyznam się, że w tym temacie  nie jestem perfekcyjna i w ostatnie święta włożyłam wszystkie bombki luźno do pudełka, bez wieczka i niestety efekt był taki, że kilka z nich nie przetrwało. W tym roku postanowiłam stworzyć dla nich takie miejsce, bym w przyszłym roku nie musiała kupować nowych. Chyba, że zmieni mi się koncepcja wystroju, wtedy to już co innego 😉

Jeśli kupiliście bombki w pudełku to nie macie problemu z ich przechowaniem. Ja kupiłam bombki na sztuki na giełdzie i teraz muszę wymyśleć sposób na ich przechowanie. Oczywiście z pomocą przyszedł mi Internet.

 

jak_przechowywac_bombki_1źródło: http://blog.publicstorage.com

Niedawno wpadła mi ręce nowa gazetka Biedronki i od  0.5.01 możemy kupić pudełko na bombki za 21,99 zł. Czy się opłaca? Jutro się dowiem, nie wiem jakie bombki, jakiej średnicy możemy w nim schować.

 

pudelko_biedronka

Zobaczcie jakie ładne pudełko było w Tchibo i to tylko za niecałe 30 zł. Szkoda, ze przegapiłam okazję.

 

tchibo_pudelko_na_bombki

Do przechowywania bombek możemy wykorzystać to co mamy w domu. Np. pudełka na jajka. Wykorzystamy je do schowania małych bombek i ozdób.

jak_przechowywac_bombki_jajka_1

źródło: http://homelife.com.au

jak_przechowywac_bombki_jajka_2

źródło: http://hellonatural.co/

Jeśli nie chcemy kupować pudełka na bombki, możemy je zrobić sami. Potrzebne jest pudełko kartonowe bądź plastikowe oraz kubki jednorazowe o różnej średnicy. Dodatkowo pocięty karton dopasowany na pudełka tak, by można było zrobić „piętro”. Zobaczcie na zdjęciach.

 

jak_przechowywac_bombki_pudelko_1źródło: http://www.everydayhomeblog.com/

jak_przechowywac_bombki_pudelko_2

http://piterest.com

jak_przechowywac_bombki_pudelko_3

źródło: http://www.onegoodthingbyjillee.com/

Zobaczcie w jaki sposób można przechowywać lampki choinkowe. Niestety ja nie znałam tej metody i moje lampki w tym roku wyglądały tak:

ozdobychoinkowe

Są lepsze sposoby na przechowanie lampek, tak by nie były pozwijane, skręcone i byśmy nie musieli poświęcać czasu na rozwijanie.

jak_przechowac_lampki_choinkowe_1

http://pinterest.com

A Wy jak przechowujecie swoje ozdoby choinkowe?

8 odpowiedzi na “Jak przechowywać ozdoby choinkowe”

 1. Aga napisał(a):

  http://www.tchibo.pl/pudelko-do-przechowywania-ozdob-bozonarodzeniowych-p400061958.html puełko jest nadal dostępne. Sama się nad nim zastanawiam ale jeszcze obczaje to z Bieronki. A i kosztuje prawie 40 zł 🙂

 2. Aga napisał(a):

  http://www.tchibo.pl/pudelko-do-przechowywania-oz… puełko jest nadal dostępne. Sama się nad nim zastanawiam ale jeszcze obczaje to z Bieronki. A i kosztuje prawie 40 zł 🙂

 3. Natalia Madej napisał(a):

  Podziwiam perfekcyjna organizacje, super pomysl. Ladnie i porzadnie to wyglada z tym pojeminkiem na jajka i kubeczkami 😉

 4. Natalia Madej napisał(a):

  Podziwiam perfekcyjna organizacje, super pomysl. Ladnie i porzadnie to wyglada z tym pojeminkiem na jajka i kubeczkami 😉

 5. Mufka napisał(a):

  Fajne patenty 🙂 Zazwyczaj wkładam je po prostu do kartonowego pudełka, nie mam żadnego ładnego, tylko jeszcze stare po babci.

 6. kasia napisał(a):

  Pomysł z wytłoczkami na jajka jest super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.