Jak dbać o sztućce ze srebra

Być może u większości z Was znajdzie się komplet sztućców ze srebra – cenna pamiątka rodzinna. Poniżej napiszę Wam jak o nie dbać.

NIE WOLNO!!

– nie wolno myć srebrnych sztućców w zmywarce

– nie podawaj srebrnych i posrebrzanych sztućców do dań z jajkami i majonezem – mogą pokryć się ciemnymi plamami, a przy okazji będą brzydko pachnieć. Jeśli jednak sztućce pokryją się plamami usuniesz je pocierając sztućce solą.

Lśniące sztućce…

–  umyj je w ostudzonej wodzie po gotowaniu ziemniaków,

–  sztućce możemy zanurzyć na ok. 10 minut w 3 litrach wrzątku wymieszanego z 5 łyżkami octu i 4 łyżkami sody oczyszczonej. Następnie opłucz je zimną wodą i wytrzyj do sucha.

– od czasu do czasu użyj zwykłego środka do czyszczenia srebra

 • Ta rada jest wyjątkowa. Przyda mi się na 100%.

 • Anonymous

  świetna rada, mam nadzieję że działa.sama marzę o srebrnych sztućcach, nawet jedne idealnie pasujące do mojej kuchni znalazłam (http://www.sztucce.pl/1407,henniger-chippendale-sztucce-srebrne-polysk-24-szt-(6-os)-w-luksusowym-pudelku.html) ale ta cena…pozdrawiam,

 • sztućce są bardzo ładne ale cena.. porażająca

 • Anonymous

  Myślę, że za tą cenę można spokojnie zaliczyć sztućce do srebra rodowego:) Bardzo ładne, w ogóle fajna strona. Znalazlam też na niej tańsze sztućce.

 • Anonymous

  taa… nie działa…

 • Madzia

  Fajna porada, rzeczywiście znajomość metod czyszczenia sztućców przydaje się

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.