Jak dbać o gwiazdę betlejemską

Każdego roku kupujemy gwiazdę betlejemską jako symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czy po Świętach wyrzucacie kwiatek, czy staracie się o niego dbać? Pierwszy raz nie wyrzuciłam gwiazdy betlejemskiej i postanowiłam o nią zadbać i zobaczyć czy przetrwa do kolejnych Świąt.

W marcu moja gwiazda wyglądała tak:

 

jak dbać o gwiazdę betlejmską

https://www.instagram.com/perfekcyjnawdomu/

 

Tak pięknie wyglądała też całe wakacje. Podlewałam ją kilka w tygodniu i kwitła cały czas. Nigdy nie zastanawiałam się jak o nią dbać i nie czytałam nic na ten temat.

W zeszłym tygodniu otrzymałam od siostry ulotkę dotyczącą dbania o gwiazdę betlejemską. Jest to kampania finansowana przy wsparciu Unii Europejskiej. Więcej na jej temat przeczytacie TUTAJ.

Poniżej znajdziecie zbiór informacji na temat dbania o gwiazdę betlejemską. Warto przeczytać 🙂

Zabezpiecz odpowiednio roślinę przed chłodem w czasie transportu

Przed zakupem należy sprawdzić stan rośliny. Gęste liście i żółto-zielone pąki kwiatowe są oznaką świeżości.

Poinsecje nie znoszą zimna, mimo że są typowymi, zimowymi roślinami. Lubią ciepło, ponieważ ich ojczyzną jest Meksyk. Ważne jest więc, żeby nie narażać ich na chłód i wiatr. Należy je dobrze owinąć papierem i w miarę szybko przetransportować w ciepłe miejsce.

Ustaw w jasnym miejscu

Poinsecje lubią jasne i ciepłe miejsce. Należy je jednak chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, tak samo jak przed przeciągami.

Zapewnij temperaturę pokojową 

Najlepiej czują się w temperaturze 15 – 22 stopni Celsjusza. Uwaga: nie należy ich ustawiać obok warzyw i owoców, ponieważ ich przylistki szybko zwiędną.

Podlewaj umiarkowanie

Niedobór wody w przypadku poinsecji jest znacznie lepszy niż jej nadmiar: poinsecje nie mogą stać w wodzie, a jej nadwyżkę należy natychmiast odlać, w przeciwnym razie liście wyblakną lub opadną. Optymalne jest podlewanie rośliny niewielką ilością letniej wody co drugi dzień

Moja gwiazda betlejemska przetrwała cały ten rok, ma liście, ale póki co nie ma kwiatków. Postawiłam ją w pokoju, w którym jest ciepło i czekam. Póki co jednak zakupiłam nowa z kwiatami. Zawsze wybieram czerwona, jednak tym razem wybrałam różową – jest śliczna. Jutro ją Wam pokażę 🙂

Więcej informacji na temat gwiazd betlejemskich znajdziecie na s tronie

www.gwiazda-betlejemska.info

A Wy macie już w swoich domach gwiazdy betlejemskie? Pochwalcie się w komentarzu 🙂

zdjęcie główne: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.