Jak czyścić osobiste urządzenia bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia

Komputer, myszka od komputera czy też komórka – ogromne siedlisko bakterii. Czy zdajemy sobie z tego sprawę?

KOMÓRKA

Odbyłaś rozmowę przez komórke? Umyj dokładnie ręce. Jak się okazuje na telefonie jest więcej bakterii niż na desce klozetowej. Dlaczego tak się dzieje? Aparat wydziela ciepło, a ręce pot – czyli stwarzamy drobnoustrojom wymarzone warunki do rozmnażania się.

Jak czyścić?

Najbezpieczniej przetrzeć komórkę lekko nasączonym w spirytusie wacikiem. Będziemy mieć pewność, że telefon nie zepsuje się a większość zarazków zniknie.

MYSZKA KOMPUTEROWA

Również użyj do tego wacika nasączonego spirytusem, możesz też przetrzeć szmatką i odrobiną płynu do mycia naczyń.

KOMPUTER

Większość z nas używa laptopów, netbooków. Mamy więc do czynienia z brudnym ekranem i klawiaturą. Jak skutecznie wyczyścić nasze urządzenie?

Klawiatura – trudno dostępne miejsca wyczyścimy za pomocą sprężonego powietrza. Do dobrze trzymającego kurzu pod przyciskami może być przydatny pędzelek – najlepiej nie syntetyczny.

Ekran – nie używaj do tego płynów do czyszczenia szyb gdyż istnieje ryzyko, że twój ekran zmatowieje. Użyj do tego mokrej szmatki, najlepiej z mikrofibry a kurz, odciski palców znikną na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.