Drukarki Etykiet – zrób porządek w swoim domu

To już kolejny post o produktach DYMO. W planach był tylko jeden post sponsorowany, ale nie chciałam robić jednego, długiego postu pełnego informacji. Dlatego też powstaje kolejny post przedstawiający drukarki etykiet.

Tym razem do testów otrzymałam dwie drukarki:

Dymo LM 160 i Dymo LM 280

 

Różnią się paroma szczegółami, ale porównanie zrobię później.

Najważniejsze jest to, że drukują etykiety, które ulepszą organizację wielu przedmiotów w naszym domu.

Możemy zrobić porządek w kuchennych szafkach. Wystarczy nakleić etykiety na pudełka, które nie są przeźroczyste i będziemy wiedzieć co się w nich znajduje, bez otwierania.

 

 

Możemy również okleić etykietami słoiczki na przyprawy. W poprzednim poście pokazywałam Wam wytłaczarkę DYMO i to właśnie etykiet 3D użyłam do ich ozdobienia, ale doskonale nadają się do tego etykiety z drukarek LM 160 i LM 280.

 

 

Możemy zrobić porządek w dokumentach naklejając etykiety na teczki, segregatory, pudełka w których trzymamy ważne przedmioty.

 

W Internecie znalazłam bardzo fajny przykład na ozdobienie świeczek typu tealight. Same w sobie nie wyglądają ładnie, ale ozdobione etykietami prezentują się doskonale. Mogą stanowić osobną dekorację na stole. Tak wyglądają wykonane przeze mnie – ozdobione hasłami tealighty.

 

 

Jeśli przygotowujecie przetwory: dżemy, pomidory, ogórki, paprykę itp. do oznaczenia słoików możemy użyć etykiet z drukarki Dymo. Drukujemy informację o tym co jest zawartością, datę włożenia przetworów do słoika. Zdjęcie poniżej przedtawia etykietę z wytłaczarki, ale oczywiście możemy użyć wydrukowanej etykiety. Dodatkowy plus dla etykiet z drukarek Dymo- są wodoodporne. Umyłam słoik z etykietą w zmywarce i nic się z nią nie stało. Etykieta z wytłaczarki troszkę się odbarwiła.

 

Etykiet z drukarek DYMO użyłam do oznakowania kabli. Mój mąż ma komputer, dwa monitory, mnóstwo innych urządzeń wokół siebie i nigdy nie wie, który kabel jest od czego.

 

 

Jak widzicie drukarka pozwala nam na drukowanie znaków, clipartów i innych znaków.

 

 

Etykiety do drukarek występują w kilku kolorach i grubościach.

Do drukarki LM 160 pasują etykiety D1.

Są to etykiety białe, czarne, czerwone i żółte. Ceny taśm do etykiet kształtują się od 40 – 100 zł. Na stronie Atakto.pl jest aktualnie promocja – 3 taśmy w cenie 99 zł – czyli w cenie 2 taśm otrzymujemy 3.

Cena urządzenia to 140, 95 zł. Do urządzenia dołączona jest jedna czarna taśma gratis. 

Funkcje i korzyści

• Proste wpisywanie tekstu na klawiaturze podobnej do komputerowej
• Szybkie formatowanie dzięki dotykowym klawiszom skrótów pozwalającym na włączenie funkcji pogrubienia, kursywy, podkreślenia, zmiany rozmiaru tekstu i drukowania w pionie
• Możliwość zobaczenia etykiety przed wydrukowaniem – podgląd na dużym wyświetlaczu LCD
• Do wyboru 6 rozmiarów czcionek, 8 stylów tekstu, 4 obramowania plus funkcja podkreślenia
• Zapewnij profesjonalny wygląd i przejrzystość etykiet dzięki 228 symbolom i clipartom; wprowadzaj znaki interpunkcyjne za pomocą klawiszy szybkiego dostępu
Zasilanie przez baterii 6 AAA (niedołączone) lub zasilacz sieciowy (jako wyposażenie dodatkowe).
Druga drukarka LM 280 kosztuje 280, 40 zł, ale mimo to, że jest droższa od poprzedniej, to jej zakup bardziej się opłaca.

W zestawie otrzymujemy aż 4 taśmy do drukowania, których koszt to ok. 180 zł.  W tym wypadku urządzenie kosztuje zaledwie 100 zł, a mamy zapas aż 28 metrów taśm do drukowania etykiet.
Drukarka LM 280 posiada wbudowany akumulator i ładowarkę. Do zestawu dołączone są również kable umożliwiające podpięcie ją do komputera i ustawiania czcionek i clipartów na większym monitorze.

Ja osobiście kupiłabym droższą drukarkę z uwagi na to, że otrzymuję aż 4 taśmy gratis.

W tym roku zamierzamy zrobić z mężem porządek w naszej komórce. Trzeba będzie posegregować narzędzia. Drukarka idealnie się do tego nadaje.

Drukarki DYMO mają zastosowanie w całym domu. Mogą z nich korzystać zarówno dorośli jak i dzieci.

Co o nich myślicie?

 

Wpis powstał w ramach współpracy z serwisem:

 

Atakto.pl - wyposażenie biuro
 

  • Marta

    Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad zakupem takiej drukarki no i przekonałaś mnie, że warto 🙂 Do tej pory do opisywania słoiczków w kuchni używałam etykiet cenowych, które ręcznie wypisywałam ale takie z drukarki o wiele lepiej prezentują się.

    • Też używałam etykiet cenowych, ale nie wyglądało to ładnie. Drukarki są bardzo fajne, na początku jest to wydatek, ale później dokupujemy już tylko taśmy. Przydaje się przez cały rok.

  • igrazka

    Posiadam starszy model, LM 280, kupiony swego czasu w JULA i bardzo sobie chwalę. Używam właśnie do oznaczania kabli (moja zmora, który kabel albo ładowarka jest od czego!) do oznaczania posiłków w nieustającej diecie 1000 kcal, którą szykuję na cały tydzień (śniadanie, przekąska 1, obiad, przekąska 2, kolacja). Do oznaczenia półek na narzędzia (sznurki, śrubki, gwoździe, kable, taśmy etc.) i jeszcze do wielu innych rzeczy. Jeden z najprzydatniejszych gadżetów, jakie kupiłam 🙂

  • Pingback: Perfekcyjna w domu – blog o sprzątaniu, organizacji, DIY()

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.