24 rzeczy których nie myjesz lub robisz to bardzo rzadko

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie poświęcacie na sprzątanie każdej wolnej chwili. Nawet u mnie dzisiaj znaleźlibyście np. chwilowo nieogarniętą kuchnię, bo czekam aż skończę robić posiłek i dopiero przed snem będzie w niej błyszczało. Są jednak takie miejsca w domu o których czasem zapominamy i nie sprzątamy ich wcale albo robimy to bardzo rzadko.

Jestem ciekawa, o których rzeczach Ty zapominasz. W komentarzu przyznam się Wam o czym mnie zdarza się zapominać i które miejsca czasem omijam.

24 RZECZY, KTÓRYCH NIE MYJESZ LUB ROBISZ TO BARDZO RZADKO

FILTR W ODKURZACZU – worek od odkurzacza wymieniamy regularnie, bo się zapycha. A pamiętasz o tym, by wymienić filtr? O tym jakie filtry znajdują się w odkurzaczu pisałam już kiedyś i możesz o tym poczytać TUTAJ

PARASOL – czy kiedyś umyłeś swój parasol? Przyznam się, że robiłam to tylko wtedy, kiedy bardzo się ubrudził, ale nie zastanawiałam się nad dbaniem o niego w szczególny sposób. Oczywiście należy pamiętać, by po przyjściu do domu otworzyć go i pozwolić mu wyschnąć, by nie pojawiła się pleśń. Należy go też czasem umyć gąbką z odrobiną mydła, a na koniec spłukać wodą z odrobiną octu, by przywrócić mu kolory, które zblakły od słońca.

KOMPUTER – jak często myjesz swój komputer? Na klawiaturze i myszce gromadzi się bardzo dużo bakterii. Przecież dotykamy go każdego dnia i nie zawsze czystą ręką.

 

 

Pisałam już kiedyś na temat tego jak czyścić klawiaturę komputera. Jeśli chcecie wystarczy kliknąć w podświetlony tekst. Ostatnio odkryłam fajny środek do czyszczenia monitorów Sidolux – kosztuje ok. 7 zł.

 

sidolux professional do ekranów

 

TELEFON, PILOT DO TELEWIZORA – tak jak komputer są to przedmioty, które dotykasz codziennie i powinieneś od czasu do czasu je przetrzeć wilgotną szmatką podobnie jak komputer i klawiaturę.

 

24 rzeczy których nie myjesz lub robisz to bardzo rzadko

 

SZCZOTKA DO WŁOSÓW – regularnie wyciągasz z niej włosy, a myjesz ją? Gromadzą się na niej fragmenty skóry, łój, kurz, łupież oraz ok. 550 kolonii bakterii na centymetrze kwadratowym. Trzeba myć szczotkę co najmniej raz w tygodniu.

SZCZOTKA DO ZĘBÓW – należy ją wymieniać raz na 3 miesiące, a myć codziennie. Jak często zostawiasz osad na szczotce i wygląda tak jak na zdjęciu poniżej? Zobacz jak teraz wygląda Twoja szczotka – na elektrycznej brud gromadzi się dokładnie tak samo.

 

 

WŁĄCZNIKI I KONTAKTY – o nich zapominamy podczas sprzątania domu. Jak wyglądają dzisiaj Twoje kontakty?

 

 

KLAMKI I DRZWI – podobnie jak elementy powyżej również zapinamy o klamkach i drzwiach.

KIEROWNICA W SAMOCHODZIE – Kiedy ostatnio przecierałeś kierownicę, którą dotykasz każdego dnia? 🙂 Wielu z Was o niej zapomina.

KOSZ NA ŚMIECI – powinno się go myć za każdym razem, gdy wymienimy worek i oczywiście jest brudny od resztek jedzenia, które nie trafiły do worka.

POD SZAFKAMI ZA COKOŁEM – raz na jakiś czas warto zdemontować cokół i wytrzeć podłogę pod szafkami i cokół. O tym bardzo często się zapomina.

WYCIERACZKI –  warto je od czasu do czasu otrzepać z piachu lub wymienić na nowe jeśli nie wyglądają dobrze.

LIŚCIE KWIATKÓW – kiedy ostatnio przetarłeś liście kwiatków? Można to zrobić wewnętrzną stroną skórki od banana lub mokrym wacikiem.

PODUSZKI I KOŁDRY – jedni zmieniają pościel co tydzień, niektórzy raz w miesiącu, a jak często pierzesz wkład pościeli czyli kołdrę i poduszkę? Warto to zrobić raz na kwartał.

KOREK OD UMYWALKI – nie wiem jak fachowo się ta część umywalki nazywa, ale myjesz ją wtedy, kiedy myjesz umywalkę, czy zapominasz o tej części?

 

 

UCHWYT NA PAPIER TOALETOWY – wszystko się kurzy, nawet uchwyt na papier toaletowy, podczas zmiany papieru warto go przetrzeć, np. ostatnim listkiem.

PRZYCISK SPŁUKUJĄCY WODĘ – o nim też zapominamy, a dotykamy go stosunkowo często w ciągu dnia. Gdy myjesz toaletę nie zapominaj o spłuczce.

KALORYFERY – szczególnie w tych żeberkowych potrafi się gromadzić duża ilość brudu. Warto go odkurzyć i przetrzeć wilgotną szmatką, zawsze gdy robicie porządki w pokoju i przecieracie kurze.

TORBĘ NA ZAKUPY – mam taką fajną torbę na zakupy, którą dostałam od siostry. Składa się i zajmuje mało miejsca, a po rozłożeniu mieści wszystkie produkty kupione w warzywniaku. Czasem zapominam o tym, że ją też muszę wyprać i umyć od czasu do czasu. Masz taką podobną torbę?

ŚCIANY  – mało kto pamięta, że warto odkurzyć ściany, a szczególnie miejsca w narożnikach, przy suficie. Tam gromadzą się pajęczyny.

 

 

SŁUCHAWKI – zawsze mam je przy sobie, gdy jadę autem lub akurat jestem z moją córką. Słucham podcastów, używam ich do rozmowy, dzięki czemu mam wolne ręce. Słuchawki również trzeba przecierać bo mają kontakt z naszym ciałem.

 

 

KRATKA WENTYLACYJNA – często zamontowana na stałe, ale w większości przypadków można ją wyciągnąć. Warto ją odkurzyć, a potem namoczyć w wodzie z płynem do mycia naczyń. Jeśli jest brudna, to kurz, który na niej osiadł, cały czas krąży po naszym domu.

KARTY PŁATNICZE – moja córka uwielbia bawić się moimi kartami lojalnościowymi i płatniczymi, dlatego ostatnio umyłam je wszystkie, bo przecież dotykam ich bardzo często. Nie trzeba tego robić codziennie, ale od czasu do czasu warto to zrobić.

LAMPY I ŻARÓWKI – domyślam się, że lampy odkurzasz, ale czy odkurzasz żarówki? Już kiedyś pisałam, że brudna żarówka zużywa więcej prądu, dlatego warto trzymać ją w czystości.

 

 

Dodacie coś do mojej listy? 

Dajcie znać w komentarzach, czy jest takie miejsce o którym pisałam wyżej, które pomijacie. Jestem bardzo ciekawa 🙂

7 odpowiedzi na “24 rzeczy których nie myjesz lub robisz to bardzo rzadko”

 1. Osobiście zapominam o ścianach i ta pajęczyna jest w moim domu – tzn już jej nie ma bo zebrałam ją odkurzaczem. I korek od umywalki – to mi zawsze umyka i go nie myję 🙁

 2. Katarzyna Plewka napisał(a):

  Kratka wentylacyjna oraz lampy sufitowe i gora od drzwi

 3. hania napisał(a):

  telefon!

 4. Beata Chojnacka napisał(a):

  Całe drzwi od góry do dołu, listwy przypodłogowe,

 5. Justyna Mikolajec napisał(a):

  Odkurzacz- szczotki rury Pojemnik na detergenty w pralce

 6. Snigdha napisał(a):

  Brudna żarówka nie zużywa więcej prądu. Tylko efekt świetlny jest gorszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Reklama

Newsletter

Portale społecznościowe

Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.